Magdalena Mola - oficjalna strona autorska

oficjalna strona autorska
My image My image My image Medytacja atwiejsza ni mylisz My image
 
Warsztaty Medytacji w Toruniu prowadzone przez: Magdalena Mola


Warsztaty Medytacji


Przez dwa pierwsze lata mojej podróży po świecie medytacji pobierałam nauki od swojego nauczyciela, a także bardziej doświadczonych ode mnie. Aż nastał czas, gdy sama wsiadłam na swoją łódkę i wypłynęłam na wody dzielenia się z innymi tym co dostałam.

Najpierw pływałam po Krakowie i okolicach. Prowadziłam warsztaty z medytacją, wykłady z filozofii jogi i medytacji, kursy wegetariańskiego gotowania. Założyłam ośrodek, do którego każdy mógł przyjść, wziąć udział w programie i rozwijać swoje duchowe żagle. Dość szybko okazało się, że nie tylko ja gustuję w tych smakach. Zebrała się grupa wspaniałych ludzi, którzy wspierali moje wiosłowanie, a nawet powskakiwali w swoje własne łódki, szerząc tą starożytną wiedzę w każdy możliwy sposób. W Krakowie zaczął żyć prawdziwy medytacyjny ashram. A ja byłam gotowa, aby popłynąć na inne obszary.

Zawinęłam do portu w Toruniu.
Zaczęło się od wykładów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w Zakładzie Badań Kultury u dr Pawła Załęckiego. Uważam go za współczesnego Mahatmę – człowieka o szerokich horyzontach myślenia. Równocześnie organizowałam warsztaty dla mieszkańców tego pachnącego piernikami miasta. I tak już zostało.

Toruńska sala do medytacji mieści się na ul. Wysoka 16/7. To nasze nowe lokum. Przez wiele lat działaliśmy na Szerokiej 38. Piszę w liczbie mnogiej, bo nie jestem tu sama. :o) Ponownie zawiązała się grupa wspaniałych ludzi. Dojrzali w swoich praktykach zaczęli prowadzić swój własny medytacyjny program. A ja tym razem zostałam na miejscu.

Zajęcia na Wysokiej odbywają się z rzadkimi wyjątkiami, właściwie cały tydzień:


Sesja Głębokiej Relaksacja

Tydzień zaczynamy od relaksacji Yoga Nidra. Jest to specjalny rodzaj relaksacji, inspirowany technikami jogi i medytacji, dzięki której możesz doświadczyć głębokiego, pełnego relaksu ciała i umysłu. Relaskacja jest nam niezbędna, bywa zbawienna, a czasem wręcz lecznicza. Pomaga zmniejszyć napięcia w ciele, złagodzić stany lękowe, a nawet doświadczyć pozytywnych stanów emocjonalnych. W efekcie pomaga nam zmniejszyć lub nawet pozbyć się bólu głowy, bezsenności czy innych zaburzeń mających swe źródło w naszej psychice. Na zajęciach tych łączymy relaksację wraz z krótką sesją medytacji z oddechem i chwilą przyjemnej muzycznej medytacji.

poniedziałki, godz. 18:00


Warsztaty Medytacji dla początkujących

To dni dla osób początkujących. Zaczynamy od teoretycznego wprowadzenia. Mówimy o tradycji naszej ścieżki medytacji, wyjaśniamy czym jest mantra, jak rozpoznać godnego zaufania nauczyciela. Uczymy także 3 technik medytacji z mantrą: Gauranga Pranajama (medytacja z oddechem), Japa Joga (medytacja na koralach) oraz kir tanu. Kończymy sesja pytań i odpowiedzi.

wtorki, godz. 18:00


Kirtan Medytacja

Środowe wieczory wypełnia kirtan – medytacja w śpiewie. Zapalamy świece, niewielkie pachnące kadzidło, zamykamy oczy i oddajemy się transcendentalnym dźwiękom mantry. Nie jest ważne czy ktoś śpiewa ładnie czy nie. Odświeżająca, budząca do życia moc medytacji zawiera się w samej mantrze, a nie w sposobie jej śpiewania czy melodii. Dlatego ten rodzaj medytacji jest tak uniwersalny, jest dla każdego. Po kirtanie, wciąż w medytacyjnym nastroju, czytamy mądre wersety ze starożytnych pism wedyjskich. Są one dla nas wielką inspiracją. Spotkanie kończy się pyszną herbatką i degustacją wegetariańskich słodkości.

środy, godz. 18:00


Spotkania z filozofią jogi

W czwartki łączymy medytację w śpiewie (kirtan) z wykładem z zakresu jogi i medytacji. To bardzo szeroka tematyka. Ta starożytna wiedza jest nie tylko bardzo oświecająca, ale jest też piękna. Promuje wartości, które pomagają zbudować dom swojego życia na wzniosłych zasadach takich jak prawość, sprawiedliwość, czystość, prawdomówność, wolność od egoizmu, zazdrości i chciwości. A największą z nich jest zasada miłości. Studiowanie takiej wiedzy w połączeniu z medytacją daje zupełnie inne spojrzenie na świat. Nadaje życiu ponadczasowy sens, wypełnia poczuciem spełnienia i stabilności. Niedawno wymyśliłam takie zdanie: „życie powinno być prześwietlone wiedzą”. To bardzo oddaje znaczenie tych spotkań. Są one jak światło padające na drogę naszego życia, aby bezpieczniej i pewniej po niej iść we właściwym kierunku.

czwartki, godz. 18:00


Joga dla każdego. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

W piątkowe popołudnia i w sobotnie poranki, czeka na ciebie seria łagodnych ćwiczeń jogi - asan, które sprawią, że twój kręgosłup rozluźni się, zrelaksuje, stanie się bardziej giętki. Efekt natychmiastowy: dużo lepsze samopoczucie, lekkość w ciele, wyprostowana sylwetka. Poprzez regularne praktykowanie tych asan wzmocnisz także mięśnie pleców. Dodatkowo w programie Joga Nidra, sesja głębokiej relaksacji, która odpręży całe ciało, a także Pranajama Gauranga, starożytna praktyka świadomego oddechu z elementami medytacji.

piątki, godz. 18:00,
soboty, godz. 10:00,
(zajęcia płatne: 20zł)

Serdecznie zapraszam!
Toruń, ul. Wysoka 16/7, II piętro
tel. 601 923 455


Przed przyjściem proszę o telefon lub sms, by upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca, zwłaszcza w przypadku zajęć z jogą. Oprócz spotkań z hatha-jogą, pozostałe zajęcia są bezpłatne. Medytacji i starożytnej mądrości nie da się sprzedać ani kupić. Jest ona przekazywana od niepamiętnych przez długą linię nauczycieli z powodu współczucia i miłości. Jest ich wielkim darem dla nas.
 
O mnie
życiorys
kontakt
w mediach
Projekty
Warsztaty Medytacji
Wakacje z Medytacją
Yoga Life Style
Inspiracja
Chris Butler „Kim jesteś?”
David Muncie „Poszukiwania”

©   Copyright 2015 -2024 Magdalena Mola