Magdalena Mola - oficjalna strona autorska

oficjalna strona autorska
My image My image My image Medytacja atwiejsza ni mylisz My image
 
Inspiracja
Chris Butler
"Kim jesteś"


Wprowadzenie
Czy jesteś swoim ciałem?
Pełny a jednak pusty
Ty - niewidzialny widz


David Muncie
"Poszukiwania"


Wprowadzenie
Naturalizm - prawa bez prawodawcy
Harmonia w naturze
Wszechświat zorganizowany
Wola
Poszukiwania David Muncie
Poszukiwania. Rozważania o istnieniu i naturze Najwyższej Istoty


Wola

Sama natura działań wspomnianych w dotychczasowych rozważaniach wskazuje na istnienie woli. Nawet przyglądając się naszym własnym codziennym czynnościom czy działaniom innych, możemy zauważyć, że wola dokonania czegoś zawsze poprzedza owo dokonanie, czy osiągnięcie. Jeśli, na przykład, zamierzasz zbudować dom, najpierw musisz mieć wolę, aby to zrobić. Jeśli tak na prawdę nie masz woli budowania domu, nie ma w ogóle kwestii zbudowania go. By cokolwiek osiągnąć, czy będzie to wielkie przedsięwzięcie czy małe, musisz mieć siłę woli, by temu podołać. Nie zorganizuje się niczego, dopóki nie pojawi się wola zorganizowania danej rzeczy . Nie wprowadzi się nowych praw czy przepisów, jeśli najpierw nie pojawi się wola ich ustanowienia i egzekwowania.

Malarz nie może namalować obrazu, dopóki nie ma takiej woli, podobnie rzeźbiarz pozbawiony woli nie wykuje ani nie wymodeluje pięknej statuetki. Czasami dziewczyna postanawia przejść na dietę, ponieważ dochodzi do wniosku, że powinna schudnąć. Często jednak jej wola pozbycia się zbędnych kilogramów nie jest zbyt silna i może ona nie przestrzegać swej diety. Często słyszymy też, jak ktoś, komu nie udaje się rzucić palenia, choć wie, że powinien, mówi: “Chciałbym przestać palić, ale po prostu brakuje mi silnej woli”. Tak więc wola jest koniecznym czynnikiem w realizacji zamierzeń i podejmowaniu działań.

Patrząc w większej skali, widzimy, że za stworzeniem wszechświata stoi czyjaś wola. Dzięki niej wszechświat został stworzony, a także jest kontrolowany i utrzymywany w harmonijny i zorganizowany sposób. Prawa natury nie są przypadkowe, są przejawem woli. Tak, jak ktoś żyjący w danym państwie może wyrażać wolę ustanowienia i egzekwowania jakiegoś nowego prawa, tak też Najwyższa Wola odpowiada za prawa natury. (…)”

  «   Wszechświat zorganizowany

 
O mnie
życiorys
kontakt
w mediach
Projekty
Warsztaty Medytacji
Wakacje z Medytacją
Yoga Life Style
Inspiracja
Chris Butler „Kim jesteś?”
David Muncie „Poszukiwania”

©   Copyright 2015 -2024 Magdalena Mola